Dobór oryginalnego zdjęcia do wykonania zdjęcia nagrobkowego

Zajmujemy się uwiecznianiem pamiątkowych podobizn Twoich bliskich na porcelanie lub krysztale. Wielokrotnie zgłaszają się do nas Klienci z własnymi zdjęciami, które chcieliby wyeksponować na nagrobku. Niestety nie każde z nich da gwarancję wykonania projektu wysokiej jakości. Aby ułatwić Państwu proces selekcji idealnej fotografii na pomnik, przygotowaliśmy poradnik z wskazówkami, dzięki którym zadowolenie z wykonanego zlecenia będzie jeszcze większe!

Zdjęcia na nagrobek – na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Najlepszym materiałem, byłaby fotografia wykonana przez profesjonalistę w specjalistycznym studio. Nie zawsze jednak mamy dostęp do takich pamiątek - w takich przypadkach należy więc samodzielnie wybrać materiał na nagrobek. Oto kilka elementów, które powinno posiadać perfekcyjne zdjęcie do wykonania takiego projektu!

1. Wyraźny wizerunek - dobrze widoczna twarz z otwartymi oczami, bez przebarwień świetlnych czy padających cieni. 2. Wysoka rozdzielczość - na poziomie co najmniej 300 DPI. W przypadku fotografii skanowanych - minimum 600 DPI. 3. Oryginalny plik cyfrowy – jak najmniej przetworzony obraz.
Kierując się tymi podstawowymi zasadami uzyskasz profesjonalny efekt projektu na pomniku!

Co w przypadku skanowanego zdjęcia na nagrobek?

Jeżeli decydujemy się na skan obrazu do projektu na pomnik również warto odpowiednio się do niego przygotować. Najlepsze wychodzą z urządzeń płaskich, a nie biurowych – w celu wykonania takiej kopii można udać się do profesjonalnej drukarni. Podejmując się tego samodzielnie, należy pamiętać o ustawieniu odpowiedniej rozdzielczości oraz o skanowaniu samej powierzchni fotografii.

Oryginalna fotografia na pomnik to 90% sukcesu!

Obrazy o wysokiej rozdzielczości to gwarancja wykonania jak najlepszego projektu 2D lub 3D na pomnik. W przypadku uwieczniania podobizn zmarłych na elementach nagrobkowych jakość ukończonego zlecenia jest w dużej mierze uzależniona od dostarczonego materiału. Dlatego w miarę możliwości zawsze stawiaj na oryginalny obraz! Jeżeli natomiast wycinasz wizerunek bliskiego ze zdjęcia grupowego, wybierz takie, na którym jego twarz jest najbardziej widoczna i największa.

Nie posiadasz innego obrazu? Spokojnie! W razie potrzeby dokonamy optymalizacji rozdzielczości.