Montaż zdjęcia na krysztale do pomnika

Wizerunek bliskiej osoby, wspólne chwile beztroski czy też istotne wydarzenia z naszego życia — pewne momenty po prostu zasługują na należyte upamiętnienie. Zdjęcie na krysztale przytwierdzone do pomnika to subtelny, a zarazem znaczący sposób na uwiecznienie ważnych osób, których niestety już z nami nie ma. Poniżej dowiesz się, jak prawidłowo przeprowadzić montaż takiej fotografii przy pomocy taśmy dwustronnej, tak by pozostała ona na swoim miejscu przez wiele kolejnych lat.

Jak przeprowadzić montaż zdjęcia na krysztale do pomnika?

Choć cały proces nie należy do przesadnie skomplikowanych, warto przeprowadzić go dokładnie, aby uniknąć przykrych niespodzianek (jak choćby odpadnięcie fotografii pod wpływem wilgoci). Postępując według poniższych wskazówek możesz natomiast szybko i skutecznie dokonać montażu zdjęcia kryształowego na kamiennym pomniku.

Jeszcze przed przytwierdzeniem zdjęcia na krysztale do pomnika upewnij się, że posiadasz kilka niezbędnych akcesoriów. Przede wszystkim potrzebujesz specjalnie do tego celu zaprojektowanej taśmy dwustronnej (która gwarantuje trwałość mocowania i chroni zdjęcie), a także ściereczki do odtłuszczania powierzchni. Akcesoria te znajdziesz oczywiście w zestawie z fotografią zakupioną w naszym sklepie internetowym.

1. oczyść powierzchnię pomnika z kurzu, osadu i innych zanieczyszczeń. Użyj specjalnej ściereczki do odtłuszczania — unikaj płynów do szyb innych tego typu środków czystości, gdyż często pozostawiają po sobie warstwę ochronną

Oczyścić_pomnik_przed_montażem

2. usuń folię ochronną z taśmy na odwrocie fotografii

       

3. Następnie ustaw ją w wybranym miejscu na kamieniu i mocno przyciśnij. Należy zwrócić uwagę, aby zdjęcie przykleić równo, ponieważ nie będzie mozliwości korekty jak przy klejach płynnych. Po 48h klej uzyska 90% mocy wiązania.

W przypadku montażu do podstawek na płycie poziomej konieczne będzie zastosowanie dodatkowej płytki montażowej, która zapewni odpowiednią powierzchnię styku. Nie bez znaczenia jest również temperatura panująca podczas montażu zdjęcia na krysztale — powinna ona przekraczać 10 stopni Celsjusza, aby klej na taśmie mógł prawidłowo wiązać.

 


 

Instrukcja montażu zdjęcia na krysztale

Format: pdf Rozmiar: 234kB

  Pobierz »