Jak przygotować dobry skan zdjęcia

Chcesz skorzystać z naszej usługi i zastanawiasz się, co zrobić, aby fotografia nagrobkowa lub prezent w postaci eleganckiego portretu prezentowały się nienagannie? Kluczem do wysokiej jakości zdjęcia na porcelanie lub krysztale jest dobrze wykonany skan – to od niego zależy efekt naszej pracy i Twoje zadowolenie z otrzymanego produktu! Dowiedz się jak dostarczyć nam materiał o rozdzielczości nadającej się do dalszej obróbki przez naszych specjalistów!

Po pierwsze rozdzielczość - dlaczego ma takie znaczenie przy skanowaniu zdjęć?

Jednym z podstawowych pojęć dla miłośników fotografii jest rozdzielczość - wartość w DPI określająca punkty skanowania na jeden cal obrazu. Im jest wyższa, tym więcej szczegółów będzie widocznych na przygotowanym zdjęciu bez względu na to, w jakim rozmiarze zostanie wydrukowane. Dostarczając fotografię do naszych specjalistów musisz pamiętać o tym, aby wykonać ją w odpowiedniej rozdzielczości tak, aby wszystkie detale były dobrze widoczne.

Proces skanowania w kilku prostych krokach – dostarcz nam zdjęcie najwyższej jakości!

Fotografię możesz przygotować używając własnego urządzenia. Najlepsze skanery to tzw. płaskie. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek na to jak wykonać dobry skan zdjęcia samodzielnie.

Krok 1. Zdjęcie umieść w urządzeniu i włącz program skanera na komputerze.  

Krok 2. W ustawieniach skanowania wybierz parametry rozdzielczości. Dla dużych obrazów będzie to 600 dpi, a dla fotografii grupowych można użyć nawet 900-1200 dpi. Opcjonalnie można wybrać predefiniowane ustawienia dotyczące fotografi w programie do skanowania. Dodatkowo, jeśli będzie to fotografia czarno-biała to można wybrać skanowanie w skali szarości, natomiast jeśli będzie to kolor to pozostawiamy skan w kolorze.

Krok 3. Możesz rozpocząć proces przygotowywania fotografii, a następnie zapisać ją w formacie JPG i przesłać je poprzez nasz system zamówień!

Inne wskazówki - jak osiągnąć jeszcze lepszą jakość zdjęcia na porcelanie lub krysztale?

Prosimy pamiętać, że kolorystyka skanu będzie inna niż samego zdjęcia, a każdy monitor wyświetla kolory inaczej. Dlatego pomimo użycia profesjonalnych i skalibrowanych urządzeń nie gwarantujemy 100% odwzorowania kolorystycznego.