Dlaczego zdjęcia nagrobkowe są tak trwałe?

Chcesz, aby wizerunek Twoich najbliższych, którzy odeszli z tego świata, był uwieczniony na długi czas tak, abyś mógł przypomnieć ich sobie za życia? Istnieje sposób, który umożliwia tak trwałe uhonorowanie zmarłych, a jest nim oczywiście fotografia na pomnik. Obecnie można wykonać ją na krysztale, szkle i płytkach ceramicznych za pomocą nowoczesnych technologii, dzięki czemu jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem przez rodziny żegnające się ze swoimi bliskimi. Dowiedz się, dlaczego wykonywane przez nas zdjęcia nagrobkowe wytrzymują próbę czasu i pozostają nienaruszone nawet przez długie lata!

Wytrzymałe materiały wykorzystywane do tworzenia zdjęć nagrobkowych w Betimo!

W Betimo skupiamy się na uwiecznianiu podobizn zmarłych na krysztale, szkle i porcelanie – niezwykle wytrzymałych materiałach odpornych na różne warunki atmosferyczne. Trwałość tak przygotowanych fotografii pomnikowych jest związana z odpowiednio dobranym procesem produkcji. W przypadku zdjęć nagrobkowych przygotowywanych na płytach ceramicznych wykorzystujemy do tego tonery ceramiczne, które są wtapiane podczas wypału w piecach ceramicznych.

Dla kryształu stosujemy metody polegające na łączeniu obrazu z kryształem przy pomocy specjalnej folii, która spaja te powierzchnie pod wpływem temperatury i ciśnienia. Dzięku temu dochodzi do wyparcia powietrza z przestrzeni między szkłem a obrazem. Dodatkowo podczas montażu kryształu stosujemy specjalną taśmę, która rozszerza się oraz kurczy z temperaturą pomnika.

Wieczysta trwałość zdjęć nagrobkowych w Betimo – dlaczego są odporne na różne warunki?

Wybierając formę upamiętnienia zmarłego zależy nam na tym, aby była odporna na deszcz, śnieg, mróz oraz inne warunki panujące w wymagającym środowisku cmentarnym. Właśnie dlatego decydując się na zdjęcia na nagrobek przygotowywane w Betimo możesz być spokojny o trwałość fotografii. Dlaczego? Stawiamy ogromny nacisk, aby nasze zdjęcia były trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Ze względu na fakt, że nasza firma zajmuje się produkcją zdjęć przez ostatnie 30 lat oraz brakiem reklamacji spowodowanych trwałością, udzielamy wieczystej gwarancji na wszystkie nasze produkty. Dodatkowo przeprowadziliśmy z powodzeniem testy przyspieszonego starzenia w specjalnych komorach frimy 3M, gdzie przez kilka dni zdjęcia poddawane są ekstremalnym zmianom temperatur od -50 do 70 stopni Celsjusza.

Na Polskim rynku zdjęć nagrobkowych pojawiły się głosy konkurencyjnych firm, które twierdzą i reklamują swoje zdjęcia na krysztale, jakoby tylko ich kryształy wypalane w wysokich temperaturach były jedynym odpornym produktem. Jest to oczywiście błędne twierdzenie i celowe wprowadzanie klientów w błąd ze względu na brak odpowiedniej wiedzy. Technologia, którą wypracowaliśmy pozwala na pominięcie bardzo wysokich temperatur wypału, dzięki czemu zachowujemy pełną skalę barw na naszych zdjęciach na krysztale. Proces jest również szybszy i nie powoduje zmian w kształcie szkła. A potwierdzając powyższe informację udzielamy wieczystej gwarancji, aby nie było jakichkolwiek niedomówień.

Dowiedz się, jak przebiega proces produkcji fotografii pomnikowych w naszej pracowni!

Sekret polegający na tym, dlaczego zdjęcia nagrobkowe są ta trwałe tkwi w starannie przeprowadzonym procesie produkcji. W Betimo korzystamy z technologii umożliwiających wytrzymałe i rzeczywiste oddanie wizerunku Twojego bliskiego. Wystarczy, że wyślesz do nas fotografię o wysokiej rozdzielczości, a nasi specjaliści zajmą się stworzeniem projektu i dostarczeniem go Tobie wraz z instrukcją montażu na pomniku.