Dlaczego zdjęcia nagrobkowe są tak trwałe?

Chcesz, aby wizerunek Twoich najbliższych był uwieczniony na długi czas? Istnieje sposób na trwałe upamiętnienie zmarłych – za pomocą fotografii nagrobkowej. Obecnie, dzięki nowoczesnym technologiom, możliwe jest wykonanie ich na krysztale, szkle czy płytkach ceramicznych, co sprawia, że ta forma pamiątki staje się coraz popularniejsza wśród rodzin żegnających swoich bliskich. Odkryj, dlaczego zdjęcia na przeznaczone na pomnik wykonane przez nas zachowują swoją trwałość przez wiele lat, pozostając nienaruszone!

Wytrzymałe materiały wykorzystywane do tworzenia zdjęć nagrobkowych w Betimo!

W Betimo koncentrujemy się na tworzeniu wizerunków zmarłych na materiałach takich jak kryształ, szkło i porcelana, które są wyjątkowo odporne na różnorodne warunki atmosferyczne. Trwałość naszych fotografii pomnikowych wynika z precyzyjnie dobranego procesu produkcyjnego. Przy tworzeniu zdjęć na płytkach ceramicznych stosujemy ceramiczne tonery, które są wtapiane w materiał w trakcie wypalania w piecach ceramicznych.

Dla kryształu stosujemy metody polegające na łączeniu obrazu z kryształem przy pomocy specjalnej folii, która spaja te powierzchnie pod wpływem temperatury i ciśnienia. Dzięku temu dochodzi do wyparcia powietrza z przestrzeni między szkłem a obrazem. Dodatkowo podczas montażu kryształu stosujemy specjalną taśmę, która rozszerza się oraz kurczy z temperaturą pomnika.

Wieczysta trwałość zdjęć nagrobkowych w Betimo – dlaczego są odporne na różne warunki?

Wybierając formę upamiętnienia zmarłego zależy nam na tym, aby była odporna na deszcz, śnieg, mróz oraz inne warunki panujące w wymagającym środowisku cmentarnym. Właśnie dlatego decydując się na zdjęcia na nagrobek przygotowywane w Betimo możesz być spokojny o trwałość fotografii. Dlaczego? Kładziemy duży nacisk, by nasze zdjęcia były trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Nasze 30-letnie doświadczenie w produkcji zdjęć i brak reklamacji dotyczących trwałości pozwalają nam oferować wieczystą gwarancję na wszystkie nasze wyroby. Przeprowadziliśmy także z sukcesem testy przyspieszonego starzenia w komorach firmy 3M, poddając zdjęcia ekstremalnym zmianom temperatur, od -50 do 70 stopni Celsjusza.

W odpowiedzi na twierdzenia konkurencyjnych firm, reklamujących swoje zdjęcia na krysztale jako jedyne odporne produkty, warto podkreślić, że nasza technologia pozwala na uniknięcie wysokich temperatur wypału, co zachowuje pełną gamę kolorów na naszych zdjęciach kryształowych. Proces ten jest szybszy i nie wpływa na kształt szkła, co potwierdzamy oferując wieczystą gwarancję, aby uniknąć wszelkich niedomówień.

Dowiedz się, jak przebiega proces produkcji fotografii pomnikowych w naszej pracowni!

Tajemnica długotrwałości naszych zdjęć nagrobkowych tkwi nie tylko w dokładnie dopracowanym procesie produkcyjnym, ale także w naszym bogatym doświadczeniu i ścisłym przestrzeganiu procedur produkcji. W Betimo wykorzystujemy zaawansowane technologie, które gwarantują trwałe i realistyczne odwzorowanie wizerunku bliskich. Nasza wiedza i konsekwencja w dbaniu o każdy szczegół procesu sprawiają, że nasze produkty wyróżniają się wyjątkową trwałością i jakością.


Pamiętaj, wystarczy, że prześlesz do nas fotografię o wysokiej rozdzielczości, a my zajmiemy się przygotowaniem zdjęcia na pomnik i dostarczymy je do Ciebie wraz z instrukcją montażu.